Jak alkohol wpływa na popęd seksualny?

Jak powszechnie wiadomo, alkohol oddziałuje na całościowe funkcjonowanie organizmu człowieka, warto więc wiedzieć jak alkohol wpływa na popęd seksualny?

Zachowanie po alkoholu zależy w głównej mierze od ilości spożytego trunku. Niewielka ilość alkoholu może być niezastąpionym afrodyzjakiem, który będzie jednym z elementów wspaniałej gry wstępnej. Dla wielu osób seks i wysokoprocentowe napoje, stanowią najlepsze połączenie. Alkohol działa rozluźniająco na organizm, a po jego wypiciu człowiek czuje swobodniej i pewniej. Trunki pozwalają porzucić krępujące ograniczenia, które sprawiają, że ludzie czują się skrępowani w towarzystwie partnera. Odpowiedź na nurtującą wielu ludzi kwestię alkohol a seks nie jest jednak jednoznaczna. Zbyt duża ilość trunku może przynieść skutki odwrotne od oczekiwanych, ponieważ jak wykazały badania, większość mężczyzn, uzależnionych od wyrobów alkoholowych, przyznaje się do uciążliwych i wstydliwych problemów z osiągnięciem satysfakcjonującej erekcji.

Jak alkohol wpływa na popęd seksualny? Wpływ trunków na organizm

Seks po alkoholu może być dla obojga partnerów bardzo satysfakcjonujący. Muszą oni tylko pamiętać o tym, aby spożywać takie napoje w rozsądnych ilościach. Napoje wysokoprocentowe mają ogromny wpływ na jakość odczuwanych przez ludzi bodźców, także podczas zbliżenia seksualnego. Wypicie kilku drinków, zarówno w przypadku mężczyzn, jak i płci przeciwnej, może przyczynić się do tego, że dotyk nie tylko nie przyniesie obojgu partnerom oczekiwanej satysfakcji, ale wręcz może być przez nich nie zauważany. Dzieje się tak dlatego, że alkohol wpływa hamująco na działanie układu nerwowego. Z tego samego względu wzwód po alkoholu może nie wystąpić, co jest jednoznaczne z brakiem erekcji. Warto wspomnieć również o tym, że testosteron, jeden z najważniejszych męskich hormonów płciowych, który jest w głównej mierze odpowiedzialny za popęd seksualny u mężczyzn, jest metabolizowany przede wszystkim za pomocą wątroby, a systematyczne spożywanie wysokoprocentowych napojów przyczynia się do uszkodzenia tego narządu.

Alkohol a brak wzwodu - trunki jedną z głównych przyczyn impotencji

Długofalowe nadużywanie alkoholu wywiera bezpośredni wpływ na życie seksualne mężczyzn. Zebrane dane statystyczne jednoznacznie wskazują na to, że panowie, systematycznie spożywający alkohol w dużych ilościach, uskarżają się na impotencję. U mężczyzn, którzy w przeszłości nie stronili od wyrobów alkoholowych wysoko i niskoprocentowych, również mogą występować problemy, powiązane z życiem seksualnym. Dzieje się tak dlatego, że alkohol, w stopniu trwałym, uszkadza nerwy, wchodzące w skład układu przywspółczulnego, które odpowiadają za męską erekcję. Spożywanie trunków skutkuje także zaburzeniem funkcjonowania jąder. Konsekwencją takiego stanu rzeczy są różnego typu trudności, powiązane z osiągnięciem i utrzymaniem satysfakcjonującego wzwodu oraz doprowadzeniem do wytrysku, w najbardziej odpowiednim momencie. Panowie trzeźwi nie mają zazwyczaj problemów w tym zakresie.

Alkohol a popęd seksualny- jak trunki wpływają na męskie libido?

Stosunek po alkoholu może być dla nas przyjemniejszy z tego względu, że napoje wysoko - i niskoprocentowe mogą pomóc partnerom w „wyluzowaniu się" i wyzbyciu się wstydu i skrępowania względem partnera seksualnego. Niewielka ilość alkoholu pomaga nam się rozluźnić i choć na chwilę zapomnieć o stresie, mającym swoje źródło w pracy lub prywatnych problemach. W przypadku kobiet, aby osiągnąć oczekiwany stan rozluźnienia, wystarczy wypić lampkę wina. W przypadku płci przeciwnej dawkę trunku należy podwoić. Nie można jednak zapominać o tym, że spożywanie piwa ma negatywny wpływ na męskie libido. Substancje chemiczne zawarte w chmielu mogą powodować u mężczyzn szereg działań niepożądanych, takich jak m.in. zmniejszenie wydzielania testosteronu czy ginekomastię.


Niewielka ilość alkoholu może być niezastąpionym afrodyzjakiem dla obojga partnerów. Warto jednak pamiętać o tym, aby przed każdym stosunkiem seksualnym zachować umiar.

PL   /   EN   /   DE   /   RU   /   UA