Całodobowa infolinia +48 697 684 567

NALTREXONE


NALTREXONE – CUDOWNY LEK ANTYNARKOTYKOWY


Uzależnienie od narkotyków jest jednym z najbardziej niebezpiecznych nałogów, znanych na świecie. To choroba, która wyniszcza cały organizm i nieleczona, w konsekwencji prowadzi do śmierci. Właściwie poprowadzona terapia jest szansą na trwałe wyjście z uzależnienia i stanie się wolnym człowiekiem. Dobre rokowania daje farmakoterapia, w której wykorzystuje się, z powodzeniem, lek o nazwie Naltrexone Hydrochloride. To specyfik, który szczególnie polecany jest w leczeniu farmakologicznym uzależnień od opiatów, w tym np. heroiny. Badania wykazały, iż zaledwie 50 mg leku blokuje aż 25 mg tego narkotyku. Skuteczność NALTREXONE wykazano także w leczeniu choroby alkoholowej. Pozytywne działanie leku zostało potwierdzone w wyniku badań z udziałem placebo. Okazało się, że rezultaty leczenia uzależnień od alkoholu, również są zadowalające. NALTREXONE występuje w postaci implantu, który wprowadza się w odpowiednim miejscu, pod skórę osoby uzależnionej. Czas działania implantu szacuje się na około od 12 do około 24 miesięcy. NALTREXONE, stosowany pod kontrolą lekarza specjalisty, tworzy skuteczną blokadę opioidu, dzięki czemu dedykowany jest szczególnie tym osobom, które nałogowo zażywają opiaty typu heroina, opium czy Brown sugar. Dobre rezultaty leczenia obserwuje się u każdej osoby, niezależnie od czasu trwania nałogu narkotykowego. NALTREXONE to skuteczna odpowiedź na szok organizmu, spowodowany gwałtownym odstawieniem narkotyków i pomoc w drodze do radykalnego zaprzestania zażywania substancji psychoaktywnych.


NALTREXONE – BROŃ DO WALKI Z OPIATAMI


Główną właściwością farmakologiczną NALTREXONE jest działanie, zmniejszające wrażliwość receptorów, reagujących na daną substancję psychoaktywną. Zanik euforii, spowodowanej zażywaniem opiatów prowadzi do wyzwolenia się z psychologicznego oraz fizycznego pociągu do tego rodzaju narkotyków.
Badania naukowe dowodzą, iż NALTREXONE jest lekiem niezwykle skutecznym. Zdaniem lekarzy oraz pacjentów zmniejsza on pociąg do opatów, a szczególnie takich substancji jak: kodeina, morfina, metadon, bupranal etc. Lek może być stosowany wyłącznie na zalecenie i pod ścisłą kontrolą lekarza. Dawkowanie leku ustalane jest indywidualnie, po wykonaniu wszelkich badań diagnostycznych. Terapia może rozpocząć się od 7 do 10 dnia po zaprzestaniu zażywania narkotyków. Efektywne leczenie uzależnienia narkotykowego jest możliwe tylko wówczas, gdy pacjent nie ma zespołu odstawiennego. Kolejny  implant aplikuje się po 50 - 60 dniach. Jest to metoda, która pozwala na zminimalizowanie ryzyka powrotu do nałogu, gdyż pacjent we wszywce otrzymuje potrzebną mu dawkę leku, zmniejszającego nałóg. W opinii wielu lekarzy około 70% pacjentów z wszywką nie doświadcza nawrotów głodu narkotykowego. Implant może być umieszczony w ciele przez 3 - 6 miesięcy.